BLOG - Porady i wskazówki dotyczące stron parafialnych

INFLACJA
WYDATKI BIEŻĄCE
STRONA INTERNETOWA

Jak obniżyć koszty utrzymania parafii?

koszty utrzymania
Bardzo trudno w dzisiejszych czasach znaleźć parafię, w której rosnące koszty utrzymania nie są żadnym problemem. Każda złotówka zaczyna mieć coraz większą wartość, zatem gdzie możemy ją oszczędzić?
Czas czytania: 3 min.
Czytaj dalej
EWIDENCJA GROBÓW
ZMIANY PRAWNE
CENTRALNY REJESTR CMENTARZY

Zmiany dla parafii - rejestr grobów, elektroniczne księgi cmentarne

cmentarz parafialny
W ostatnim czasie rząd przymierza się do zmiany prawa cmentarnego, gdzie głównym założeniem jest cyfryzacja danych. Elektroniczny rejestr grobów, zmarłych, elektroniczne księgi cmentarne. Czy w kontekście zapowiadanych reform parafie czeka rewolucja? Czy każda parafia będzie musiała mieć cmentarz internetowy?
Czas czytania: 4 min.
Czytaj dalej
JAK STWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ
PORADY

Kiedy warto zmienić stronę parafialną, jaką wybrać?

Jak stworzyć stronę internetową
Dzisiaj zdecydowana większość parafii posiada swoją obecność w Internecie za pośrednictwem strony internetowej. Jakie zatem parafie decydują się na zmianę strony? Gdzie założyć stronę parafialną? Jakiego wybrać dostawcę? Na co zwrócić uwagę?
Czas czytania: 6 min.
Czytaj dalej
FACEBOOK ZAKŁADANIE KONTA
PORÓWNANIE

Co lepsze: Facebook parafialny czy strona parafialna?

facebook zakładanie konta
Facebook to najpopularniejsza platforma społecznościowa, która znajduje wśród swoich zwolenników również parafie, które zakładają konta (funpage). Czy zatem Facebook wyprze klasyczne strony parafialne? Czy warto jest przenieść stronę parafialna na Facebooka? Co wybrać? Co jest na korzyść Facebooka, a co na korzyść strony parafialnej?
Czas czytania: 5 min.
Czytaj dalej